Sigara Bağımlılığı

Sigara Bağımlılığı

Hem fiziksel, hem psikolojik nedenlere dayanan, İnsan sağlığına birçok açıdan zarar veren kanserojenbir bağımlılık çeşididir. Kişinin kendi iradesi ile bırakmayı denemesi çoğu zaman başarısız kalır.

FİZİKSEL BAĞIMLILIK

Heyecan, sevinç ve stres gibi durumlarda beynimiz tarafından doğal olarak salgılanan endorfindir. Sigaradaki nikotin, beyni etkileyerek endorfin salgılama sisteminin kontrolünü ele geçirir. Sigara tiryakileri bu hormonun salgılanmasını ile yaşanan rahatlamayı ve sakinliği tekrar hissedebilmek için sigara içmek zorunda hissederler. İçmediklerinde yaşadıkları gerginliğe dayanamazlar ve istemeseler bile sigara içmeye devam etme eğiliminde olurlar.

PSİKOLOJİK BAĞIMLILIK

Kişinin bazı davranışlarını sigarayla özdeşleştirme hâlidir. Şu cümleleri sıkça kurarlar:

• “Yemekten sonra iyi gider.”

• “Sabah içmeden kendime gelemem.”

• “Sigarasız çayın tadı çıkmaz.”

Bu bağımlılık için Rezonans ve Bilinçaltı telkin çalışması aynı seans içinde uygulanır.

QUİTT REZONANS + BİLİNÇALTI TELKİN bu bağımlılıktan kurtulmanın en kolay yoludur.  Bu sistem 40 yılı aşkın süredir kullanılmış ve on binlerce kişiyi bu bağımlılıktan kurtarmıştır.

Quitt Rezonans Nedir?

Quitt rezonans, bağımlılık yaratan maddenin (sigaranın) yaydığı etkinin bedenden silinmesi işlemidir.

Rezonans Terapileri sırasında, sigaradan alınan frekansların tam ters etkisi cihaz yardımı ile bedene geri verilir. Bu sayede vücutta bulunan sigara ait frekanslar silinmiş, temizlenmiş olur. Kişinin bağımlılığı kolayca ortadan kalkar…

Yapılan işlem sırasında kişide rahatlama – sakinleşme dışında hiçbir şey hissedilmez.

BİLİNÇALTI TELKİN

Psikolojik bağımlılığa karşı uygulanır. Bilinçaltında kayıtlı sigara içme nedenleri, en uygun olumlamalarla elemine silinir. Bilinçaltına sigaranın zararlı olduğu inancının kaydedilmesi sonucunda bu bağımlılıktan uzaklaşma ve özgürleşme hızla gerçekleşir.

Sigara Bırakma Sonrası Neler Yaşanır?

• Beden sigaranın içerdiği maddelerden hızla temizlenir,

• Sigara içindeki maddelere karşı bir detoks işlemi meydana gelir.

• İşlemden sonraki 1-2 gün içinde beden sigarayı ve sigara dumanını bir zehir gibi algılamaya başlar.

• Kişi sigaranın tadını hatırlamak istemeyebilir, içme isteği tamamen ortadan kalkabilir ya da daha önceden hiç içmemiş gibi kendini hissedebilir.

• Normalde sigara bırakma sonrasında görülebilen sinirlilik hali olmaz, daha çok sakinlik hali ortaya çıkar.

• Bu terapiler ile vücudun nikotine karşı yıllar içinde geliştirmiş olduğu “tolerans” hali ortadan kalkmakta, vücut, sigara dumanını gerçek haliyle, yani vücuda yabancı bir madde olarak algılamaya başlamaktadır.

• Terapi sonrasında kişi sigarayı içmeye çalışsa da daha önceden aldığı keyfi ve bildiği tadı alamaz.Sigara onun için artık anlamsızdır.

• Başkalarını içtiği sigaradan ve dumanından etkilenmez, tamamen nötr kalır.

Merak Edilenler

QUİTT REZONANS cihazı ile Sigara Bırakma Kaç Seans Olarak Uygulanmaktadır? QUİTT ile sigarayı bırakma, yalnızca tek seans yapılan bir uygulamadır. 50 dakika süren bu seanstan sonra 1 hafta içinde bir seans destek seansı, ihtiyaç halinde de 3 ay içerisinde tam destek seansı verilmektedir.

Sigara Bırakılınca Kilo Alır Mıyım? Ouitt Rezonans ile bağımlılıktan kurtulma sonrası iştah ve yeme artışı olmayacaktır. Böyle bir durum varsa bu kişin kendi problemlerinden kaynaklanmaktadır.

Tek Seans Yeterli Olur Mu? 48 saat geçtiği halde, sadece zaman zaman da olsa; baş etmekte zorlandığınız bir sigara içme isteği duyuyorsanız, size, destek seansı kesinlikle önerilir. Bunun için ücret talep edilmez…

Gerektiğini düşünüyorsanız, 3 ay içinde ikinci bir seans isteme hakkına sahipsiniz. Yani 3 ay içinde kullanabileceğiniz yeni bir seans hakkınız cebinizde duruyor. Eğer hayatın getirdiği herhangi bir sıkıntı ile ya da sebep ne olursa olsun bir şekilde sigaraya karşı istek başladığını hissederseniz hemen bize başvurmanızı istiyoruz. Ya da diyelim ki bu 3 ay içinde psikolojinizi bozacak ve sizi zorlayacak şeyler yaşadınız, bize gelip, ruhsal sıkıntınızı azaltacak çalışmalarımızı öneriyoruz…

40 yılı aşkın bir süredir kullanılan Quitt rezonans cihazının bugüne kadar kaydedilmiş hiçbir yan etkisi yoktur.

Side Bar